321-327 dzień (20-26.05.2013)

321-327 dzień (20-26.05.2013)

Cały tydzień poświęcony był przygotowaniom podłogi pod wylewkę, czyli: dokończeniu prac na wiatrołapie oraz montaż szafki wraz z rozdzielaczem, a następnie przeprowadzenie testu ciśnienia w instalacji.

Poniedziałek

Jak to poniedziałek - leniwie. Tego dnia zakupiłem styropian na podłogę 1 cm (warstwa będzie miała 2 cm) oraz zalałem betonem otwory w podłodze. Niestety wszystko musiało wyschnąć zanim mogłem ruszyć dalej.

Wtorek

Na nierównym stropie wysypałem piasek, a na to poszedł styropian 2 cm. Miejscami udało się położyć styropian 5 cm. Na całość położyłem folię srebrną. Asystowała mi żona Aleksandra vel Żyleta 🙂

Środa

Chyba odpoczywałem 😉

Czwartek

Ułożyłem rureczki

 Piątek

Wyjąłem cegły z wnęki pod szafkę rozdzielacza. Ku mojemu zdziwieniu rozebrałem część komina 😉 (tego pionu nie będziemy akurat używać - piec jest podłączony do kolejnego). Wszystko robiłem możliwie delikatnie, żeby nie naruszyć konstrukcji w koło.

Sobota

Wnękę do komina zamurowałem Ytongiem na kotwach. Następnie wszystkie rysy na ścianie, luźne fugi i naroża cegieł przeleciałem klejem dla ich wzmocnienia. Całość prac tego dnia zwieńczyło osadzenie szafki rozdzielacza na piance montażowej. Trzyma się piekielnie mocno.

Niedziela

Tego dnia obawiałem się w duchu najbardziej. Uda się zamontować rozdzielacz i zasilić układ wodą czy nie? Jestem nienormalny, że biorę się za rzeczy z którymi nigdy nie miałem do czynienia 😀 Człowiek szybko się uczy... na koniec dnia rozdzielacz i rurki były już załadowane wodą! 🙂 Ciekawostka - po napełnieniu układu zaczęło mi się robić chłodno... rzut okna na zegar w rozdzielaczu i zrozumiałem... siedziałem w domu, gdzie na całej powierzchni płynęła rurkami woda o temp. 10°C 🙂 Niezła klimatyzacja!

Poza tym udało mi się jeszcze zrobić:

  • szalunek w miejscu gdzie będzie kabina prysznicowa
  • izloacja styropianem 5 cm przy progu okna tarasowego ( po to, ażeby nie bylllo mostka termicznego drodzy Państwo 🙂 )
  • dodać trochę izolacji na styropianie wkoło kominka
  • porobić korekty ułożenia foli srebrnej
  • przygotować otwór pod stempel schodów na piętro

 

2013-05-26_15-50-40_464

Gratis!! od żony dla Was 🙂

Leave a commentGosia

11 lat ago

Nie no Pior skąd bierzesz tyle energii?? Kurcze ile już zrobione i widzę, że wraz z remontem domu postępują prace ogrodowe. Jestem pełna podziwu dla Was!

Możej

11 lat ago

Dużo jĘm, mało śpiĘ 🙂

żona

11 lat ago

nie możemy zapominać o ogrodzie, bo jak go zaniedbamy to nie będzie gdzie cieszyć oka, szczególnie gdy w domu jeszcze tyle pracy 😉

TheStylator

11 lat ago

Wiesz Piotrek tak myślę,że jeśli się chce to człowiek jest w stanie bardzo wiele zrobić. Uważam, że współczesny świat w cudowny sposób robi z nas ułomów, wmawiając na każdym kroku że czegoś nie umiemy,że do wszystkiego trzeba "fachowców". Gów.o prawda masz chęci to rób sam:) Idzie ci całkiem nieźle, jestem dumny z ciebie :))haha

home (3)
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mozej/public_html/mozej.pl/wp-includes/functions.php on line 5109