4 lipca 2012 2 min to read

2-3 dzień (03-04.07.2012)

Category : Dom

 

Po jednodniowej regeneracji organizmu (oj czułem każdy mięsień) powróciłem na front robót. Do piątku działam po 4 godziny dziennie w godz 17:30 – 21:30, a potem 2 tygodnie „urlopu” w kurzu i pyle 😉

  03.07.2012

Praca -> Kebab -> Dom -> Prasa -> Ciuchy robocze -> Odpalenie młota

Widzę, że coraz śmielej radzę sobie z młotowiertarką. Wiem już gdzie i jak zacząć, gdzie tłuc i gdzie cegły odejdą łatwo, a gdzie trzeba się posiłować. To co w ostatnią sobotę zajęło mi ok 7 godzin, dzisiaj zrobiłem w 4 godziny. Pogoda niestety nie sprzyjała mi przy wysiłku – 30 stopni i duchota. Wielką ulgę przyniosła mi nadchodząca od południa burza, która zrzuciła słupek temperatury o 5 stopni w dół. Zrobiło się  rześko i przyjemnie. Gratis było sporo efektów świetlnych i akustycznych. Efekt prac – kolejna 1/3 ściany leży w postaci gruzu przed domem. Przy okazji obrobiłem na gotowo całą „opaskę” pod wypełnienie ubytków. W środę zrzucam resztę ściany, ucinam przewody gniazdek, zabezpieczam je i znów nastąpi światłość w tej części domu.

 

04.07.2012

Tym razem żona przywitała mnie w domu… grillem 😉 Odwdzięczyłem jej się wytężoną pracą i spełnieniem 100% planu. Już na wstępie mogę wyjawić, że projekt „rozwalę se ścianę” uznaję za zrealizowany. Obyło się bez żadnych problemów. Kable, które prowadziły do gniazdek uciąłem, zaizolowałem i z powrotem w połowie domu zagościła jasność. Przy okazji okazało się że między pokojami występuje niewielka różnica poziomów. Nie mniej i tak jesteśmy skazani na wykonanie nowej wylewki ze względu na to, że w obecnej występują liczne ubytki, jest popękana i kruszy się.

Nie śmiałbym przy okazji tego wpisu, ominąć dokonań mojej żony, która dzielnie stawiła czoła mocarnej boazerii 🙂 Moje dzielne dziewczę raz dwa rozprawiło się z przedpokojem i już dzisiaj zapowiada jutrzejszą wygraną walkę z wiatrołapem. W sobotę (07.07.2012) przyjeżdża do nas tatko Wojtek razem ze swoim umysłem ścisłym i miarką. Pomierzy i wymierzy kilometry kabli elektrycznych, które potrzebuje nasze gniazdko.

Jeśli chodzi o odczucia związane ze zmianą kubatury… wow 🙂 Pomysł na salon z aneksem kuchennym był strzałem w 10! Już się nie mogę doczekać… no właśnie, czy wspominałem o tym że będzie on o 1m dłuższy? Planujemy wstawić wielkie okno/drzwi tarasowe równo ze ścianą zewnętrzną (oczywiście od strony ogrodu). W ten sposób uzyskam dodatkowe 4 m^2 powierzchni salonu 🙂

Po zerwaniu boazerii przedpokój nie jest już tak… „ciężki” i również wydaję się: szerszy, wyższy.

Leave a comment

http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_smile.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_arrow.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_biggrin.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_confused.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_cool.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_cry.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_eek.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_evil.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_exclaim.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_idea.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_lol.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_mad.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_question.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_razz.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_sad.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_redface.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_wink.gif 
http://mozej.pl/wp-includes/images/smilies/icon_twisted.gif 
 

2 komentarze

  • avatar image
    ReplyWojtek 5 lipca 2012

    Jako ojciec tego przedsiębiorczego i uzdolnionego syna mogę być tylko dumny.I mam z czego,a pewnie powodów będzie dużo więcej.Wiedziałem,że masz smykałkę do mechaniki i motoryzacji,ale że w budowlance pójdzie tak szybko ?. Wielki szacunek. A do tego Olcia w ferworze walki z boazerią.Taki widok naprawdę buduje.Planowałem podjechać w sobotę pomóc ją zrywać,a tu już gołe ściany. Jesteśmy z Ewcią zachwyceni.Oby tak dalej.

  • avatar image
    ReplyMożej 5 lipca 2012

    Oby szło tak sprawnie jak teraz... :) dziękuje